EFSGŻ

Sobota,  Imieniny: Aurelii Gaspara Kleofasa Władysława
e-mail   Dodaj do ulubionych   Ustaw jako stronę startową

O fundacji      Programy     Pieniądze     Współpraca     Linki     Aktualności     Sklep

Siedziba
   Krótko o Fundacji
   Aktualny wypis z KRS
   Władze
   Sprawozdania
   Ludzie
   Porażki

Kliknij dzień

Poprzedni miesiąc   Wrzesień   2021   Następny miesiąc

KRÓTKO O FUNDACJI
Fundacja została założona przez Tomasza Adama Bojarskiego w Lublinie w dniu 20 czerwca 1991 roku i w dniu 30 grudnia 1991 roku została wpisana do rejestru fundacji w sądzie rejestrowym w Warszawie pod numerem 1953.

*

Celem statutowym Fundacji jest tworzenie bazy materialnej dla ewangelizacji, a szczególnie dla ewangelizacji prowadzonej przez Kościół Rzymsko- Greko- Katolicki oraz wszechstronne wspieranie ewangelizacji na poziomie euroazjatyckim.
Ponadto celem jest pomoc społeczna, pomoc humanitarna, działalność charytatywna, ochrona macierzyństwa, ochrona zdrowia i życia.

*

Fundacja utrzymuje się ze sklepiku z odzieżą używaną oraz różnymi drobiazgami i rzeczami darowanymi Fundacji.

* * *

Dotychczasowa działalność Fundacji to:
  • pomoc w rozwiązywaniu problemów osób ze stomią oraz kobiet po amputacji piersi i innych osób niepełnosprawnych (patronujemy punktowi zaopatrzenia dla około 700 osób),
  • INROZZD (Inicjatywa Na Rzecz Osób Z Zespołem Downa) - 50 rodzin mających dzieci z zespołem Downa. Inicjatywa przekształciła się w samodzielne stowarzyszenie.
  • Apteka leków wydawanych bezpłatnie na recepty,
  • Katechumenion, Centrum Artystycznego Wyposażenia Liturgii PolCAAL, Noclegownia dla katechistówwędrownych
  • Centrum Rodziny,
  • Centrum Edukacyjne (bezpłatne kursy przygotowujące do matury oraz egzaminu na studia wyższe dla niezamożnej młodzieży chcącej uczyć się),
  • Klub Fundacji (koncerty, wystawy, aukcje dzieł sztuki, spotkania itp.),
  • Skauci (obozy, wyprawy, pomoc w pracy porządkowej),
  • Punkt Pomocy SOS (bezpłatne wydawanie ubrań i żywności),
  • Szkoła tańca i gry na gitarze flamenco,
  • Zespół \"Dzieci z Brodą\"
  • Organizacja festynów i koncertów dla dzieci i młodzieży
  • Współorganizacja z ks. majorem Grzegorzem Leszczyńskim Szopki Bożego Narodzenia przed lubelskim ratuszem oraz w Chełmie
  • Wydanie 2 płyty Arki Noego pt \"Mamatata mam 2 lata\"
  • Wydanie pierwszej płyty Dzieci z Brodą pt. \"Normalnie szok\"
  • Wydanie płyty Tomasza Budzyńskiego pt. \"Taniec szkieletów\"
  • Organizacja warsztatów plastycznych dla dzieci

Planujemy:
  • rozszerzenie naszej działalności kulturalnej o stałą galerię sztuki, teatr oraz klub jazz - rockowy,

* * *

Ponad 200 rodzin Fundacja ma pod swoją opieką (znaczną część stanowią rodziny wielodzietne). Ponad 2000 osób stale uczestniczy lub korzysta z różnych form działalności statutowej.
Szacunkowa wartość udzielonej pomocy potrzebującym od początku istnienia Fundacji do dnia 31.08.2002 r wynosi ponad 30 mln PLN.