EFSGŻ

Sobota,  Imieniny: Ildefonsa Klemensa Marii Rajmunda 
e-mail   Dodaj do ulubionych   Ustaw jako stronę startową


       O fundacji      Programy     Pieniądze     Współpraca     Linki     Aktualności     Sklep      


   Kontakt
   Siedziba
   Krótko o Fundacji
   Historia
   Statut
   Aktualny wypis z KRS
   Władze
   Sprawozdania
   Ludzie
   Osiągnięcia
   Porażki
 
Kliknij dzień

Poprzedni miesiąc   Styczeń   2022   Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      


 


PORAŻKI

NIE UDAŁO SIĘ:

Noclegownia 
Po przejęciu budynku zorganizowaliśmy w nim pobyt bezdomnych 8 mężczyzn, niestety szybko nawiązali kontakty z środowiskiem patologicznym z okolic naszej siedziby. Musieliśmy zrezygnować z tej idei z powodu zbyt dużego zagrożenia dla budynku. Okazało się też, że budynek nie spełnia wymogów sanitarnych, ppoż i bhp dla prowadzenia noclegowni dla bezdomnych. Usiłowaliśmy organizować noclegownię w Prowiednikach. Musieliśmy zrezygnować.
Nie udało nam się wygrać przetargu na prowadzenie noclegowni dla bezdomnych przy ul. Garbarskiej. W końcu w Fundacji dysponujemy 3 pokojami gościnnymi.
Stołówka dla ubogich 
Do tej pory z powodów finansowych nie udało nam się uruchomić stołówki dla najuboższych.
Wyciąg narciarski w Zagrodach 
Do dzisiaj nie udało się z powodów finansowych uruchomić wyciągu narciarskiego na stoku w Zagrodach na Roztoczu.
Apteka leków z darów 
Z powodów ogromnych utrudnień importowych w Urzedzie celnym byliśmy zmuszeni zrezygnować z prowadzenia punktu wydawania bezpłatnie leków z darów. Apteka przekazała leki o łącznej wartości ok. 1 000 000 zł.
Stomia i protezy piersi 
Z powodu trudności finansowych i organizacyjnych byliśmy zmuszeni zrezygnować z bezpośredniego prowadzenia punktu zaopatrzenia chorych ze stomia i protezami piersi.

UTRUDNIENIA:

Potyczki z Urzędem Skarbowym 
Potyczki z Urzędem Celnym 
Cło za pomoc humanitarną
Urząd Celny naliczył nam cło za import pomocy humanitarnej według stawek komercyjnych mimo ewidentnej deklaracji, że darowizna ma wartość symbolkliczną 100Euro. Po odwołaniu sprawa będzie w NSA.
Przepadek samochodu Skoda 
Podarowany nam z Zagranicy samochód Skoda 120 wartości ok. 3000 zł został oclony na 12 000 zł. Urząd Celny tak poprowadził sprawę, że nie tylko zabrano nam samochód ale z naszego konta komornik ściągnięto cło kilkukrotnie przewyższające wartość samochodu. Były to pieniądze z trudem gromadzone na operację serca małej dziewczynki. Na szczęście rodzice dziecka zrezygnowali z operacji, gdyż było zbyt wielkie ryzyko śmierci.
Podatek od rozdanych ziemniaków 
Urząd Skarbowy naliczył nam podatek od otrzymanych od rolnika ziemniaków i rozdanych potrzebującym bezpłatnie. Potraktowano rozdanie ziemniaków jako sprzedaż.
Podatek od użyczenia budynku 
Z tytułu nieodpłatnego użyczenia budynku fundacja została zmuszona do zapłacenia podatku dochodowego. Przegraliśmy sprawę w NSA. Będziemy apelować do rzecznika praw obywatelskich.

 

>do góry<